Oates® B-11555-Y DuraClean® Fibreglass Handle - Yellow - 25mm x 1.35m
Now:
$8.78
Was:
$11.78
In stock
SKU
ZOB-11555Y
*Limited Stock. Sorry no backorders.*
Oates® B-11555-Y DuraClean® Fibreglass Handle - Yellow - 25mm x 1.35m
Lightweight fibreglass 25mm Handle.
Yellow 25mm Threaded Adaptor.
Size: W25 x D25 x H1350mm
Qty: Individual Handle
*Limited Stock. Sorry no backorders.*
Oates® B-11555-Y DuraClean® Fibreglass Handle - Yellow - 25mm x 1.35m
Lightweight fibreglass 25mm Handle.
Features:
Fibreglass handle is resistant to bleach.
Durable and lightweight.
Yellow 25mm Threaded Adaptor.
Size: W25 x D25 x H1350mm
Qty: Individual Handle
| Brand | Oates® |
|---|---|
| Overall Length | 1.35m |
| Handle - diameter | 25 mm |
| Handle - End | Yellow Plastic End Cap with hanging loop |
| Handle - Ferrule | Yellow Plastic 25mm threaded adaptor |
| Inner Packaging | Individual handle |
| Unit of Sale | Individual handle |
| Quantity per Carton | Individual Handle |
Write Your Own Review

