Oates® 164667 Multi-fit Powder Coated Metal Handle – Blue – 25mm x 1.5m
$11.84
In stock
SKU
OB-11581
Oates® 164667 Multi-fit Powder Coated Metal Handle – Blue – 25mm x 1.5m
Also known as B-15581.
Heavy Duty Industrial handle powder coated to prevent premature rust with 22mm Blue Threaded Adaptor.
Size: W25 x D25 x H1500mm
Qty: Individual Handle
Oates® 164667 Multi-fit Powder Coated Metal Handle – Blue – 25mm x 1.5m
Also known as B-15581.
Heavy Duty Industrial Powder Coated Handle.
Features:
Powder coating prevents premature rust.
Blue 22mm Threaded Adaptor.
Size: W25 x D25 x H1500mm
Qty: Individual Handle
| Brand | Oates® |
|---|---|
| Material | Metal |
| Overall Length | 1.5m |
| Handle - diameter | 25 mm |
| Handle - End | Blue Plastic End Cap with hanging loop |
| Handle - Ferrule | Blue Plastic 22mm threaded adaptor |
| Inner Packaging | Individual Handle |
| Unit of Sale | Individual Handle |
| Quantity per Carton | Individual Handle |
Write Your Own Review

