Klean Mould MORE500TR Mould & Mildew Remover 500ml
$15.21
In stock
SKU
POMORE500PK
Klean Mould MORE500TR Mould & Mildew Remover 500ml.
Klean Mould does not contain caustic soda or phosphates.
To be used neat - do not dilute.
Suitable for use on external walls, internal walls, ceilings, canvas, vinyl or timber.
Sold as a 500ml Bottle with trigger.
Klean Mould MORE500TR Mould & Mildew Remover 500ml.
Klean Mould does not contain caustic soda or phosphates.
To be used neat - do not dilute.
Suitable for use on external walls, internal walls, ceilings, canvas, vinyl or timber.
Sold as a 500ml Bottle with trigger.
| Brand | Klean |
|---|---|
| pH Level | 12.5 to 13.5 |
| Size | 500 ml |
| Dilutable | No |
| Inner Packaging | 500ml Bottle with trigger |
| Unit of Sale | 500ml Bottle with trigger |
| Quantity per Carton | 500ml Bottle with trigger |
| Material | Liquid |
Write Your Own Review

