Diversey™ 904192 General Purpose Carpet Spotter 946ml
$36.69
Out of stock
SKU
BACK ORDERS ACCEPTED – 5 DAYS LEAD TIMEDA904192PK
Diversey™ 904192 General Purpose Carpet Spotter 946ml - with Percolator Technology.
All-purpose, water-based spotter fortified with hydrogen peroxide.
Low-residue formula will not resoil your carpet.
Gets out tough stains, even the old ones!
Safe on all carpets, including wool. Colorless with a floral fresh scent.
Size: 946ml Bottle
Qty: Individual 946ml Bottle
Diversey™ 904192 General Purpose Carpet Spotter 946ml - with Percolator Technology.
All-purpose, water-based spotter fortified with hydrogen peroxide.
Low-residue formula will not resoil your carpet.
Gets out tough stains, even the old ones!
Safe on all carpets, including wool. Colorless with a floral fresh scent.
Size: 946ml Bottle
Qty: Individual 946ml Bottle
| Brand | Diversey™ |
|---|---|
| pH Level | 6.3 |
| Size | 946 ml |
| Dilutable | No |
| Odour / Fragrance | Solvent Odour |
| Inner Packaging | Individual 946ml Bottle |
| Unit of Sale | Individual 946ml Bottle |
| Quantity per Carton | Individual 946ml Bottle |
| Material | Liquid |
Write Your Own Review
