Dettol 3191760 Foam Hand Wash Rose & Cherry Refill 900ml
Dettol 3191760 Foam Hand Wash Rose & Cherry Refill 900ml
Dettol Foam Hand Wash Rose & Cherry in Blossom kills 99.9% of germs.
Suitable for everyday use.
Size: 900ml Refill Bottle
Qty: Individual Bottle
Dettol 3191760 Foam Hand Wash Rose & Cherry Refill 900ml
Dettol Foam Hand Wash Rose & Cherry in Blossom kills 99.9% of germs.
Dettol Foam Hand Wash. Soft on Skin, Hard on Germs.
The care and protection from germs that your family deserves to help keep your hands healthy.
This antibacterial foam formula effectively washes away germs and is also soft on skin.
Suitable for everyday use.
Dermatologically tested.
The Dettol Soft on Skin range offers Dettol’s trusted protection across a range of liquid handwash and hand wash refill products.
Size: 900ml Refill Bottle
Qty: Individual Bottle
| Brand | Dettol |
|---|---|
| Form | Liquid |
| Package Style | Bulk Fill |
| Room Capacity | Low |
| pH Level | 4.0 to 4.3 |
| Size | 900 ml |
| Inner Packaging | 900ml Bottle |
| Unit of Sale | 900ml Refill Bottle |
| Quantity per Carton | Carton of 3 bottles |


