ABC 0-7024W Industrial Wipes on a Roll 240mmx70m Off-white – 4 rolls
Now:
$51.54
Was:
$57.26
In stock
SKU
ABC7024W
*Limited Stock. Sorry no backorders.*
ABC 0-7024W Industrial Wipes on a Roll 240mmx70m Off-white – 4 rolls
1 ply Roll Wipes – slightly discoloured.
70m unperforated roll. Highly absorbent.
Single-use wipers eliminate cross-contamination.
Roll Size: 145mm Diameter/ 40mm Core
Size: 240mm x 70m roll
Qty: Carton of 4 Rolls
*Limited Stock. Sorry no backorders.*
ABC 0-7024W Industrial Wipes on a Roll 240mmx70m Off-white – 4 rolls
1 ply Roll Wipes – slightly discoloured.
70m unperforated roll.
Highly absorbent.
Single-use wipers eliminate cross-contamination.
Roll Size: 145mm Diameter/ 40mm Core
Size: 240mm x 70m roll
Qty: Carton of 4 Rolls
| Brand | ABC |
|---|---|
| Ply | 1 Ply |
| Embossed | No |
| Room Capacity | High |
| Dispenser Style | Roll Towel |
| Sheet Width (mm) | 240mm |
| Roll Length (M) | 70m |
| Roll Diameter (mm) | 145mm |
| Inner Packaging | Individual Roll Towel |
| Unit of Sale | Carton of 4 Rolls |
| Quantity per Carton | Carton of 4 Rolls |
Write Your Own Review
